Oživovač pneumatík vám správnym použitím ušetrí stovky eur

Oživovač pneumatík vám správnym použitím ušetrí stovky eur

Drsné zimné počasie si vyberá daň na každom vozidle a preto je veľmi dôležité nepodceniť údržbu po zime. Nízke teploty zapríčiňujú vysúšanie zložiek gumy, ktoré ju udržujú mäkkú a pružnú. Guma potom rýchlo praská a rýchlejšie sa znehodnocuje. Odnesú si to pneumatiky, gumové tesnenie dverí, gumičky stieračov a gumové hadice.

Ako oživiť pneumatiky a gumové časti auta?

Starostlivosť o pneu a gumu vo všeobecnosti je v skutočnosti veľmi jednoduchá pokiaľ máte správne prostriedky na oživenie gumy a trochu času.

Prostriedok Eco Tyre & Cockpit Polisher od EcoAutoWash je výborná voľba na ošetrenie a oživenie gumových tesnení dverí, hadíc v motorovej časti vozidla ale aj o pneumatiky. Stačí pravidelne každých 6 týždňov nastriekať prípravok na všetky gumové časti auta a pretrieť utierkou. Špeciálne zloženie tohto prípravku prinavráti gume mäkkosť a pružnosť. Prípravok je ekologický a biologicky rozložiteľný, neobsahuje ropné látky, organické rozpúšťadla, žiadne nebezpečné látky, silné žieraviny alebo silikáty a bielidlá.

Naviac je tento produkt vhodný aj na ošetrenie všetkých vnútorných a vonkajších plastov a zvládne aj oživenie kože.

Ako sa dá predĺžiť životnosť pneumatík aj o niekoľko rokov?
Táto pneumatika má najazdené viac ako 100 000 km. Každé 3 mesiace bola ošetrovaná prípravkom Eco Tyre & Cockpit Polisher. Stále vyzerá ako nová.

Neošetrovaná guma sa vplyvom chladu a UV žiarenia vysušuje a začína sa mrviť. Je to dobre vidieť, ak by ste pilníkom začali pilovať starú pneumatiku. Každým ťahom pilníku vzniká veľké množstvo čierneho suchého prášku, ktorý znázorňuje, ako sa dokáže neošetrená pneumatika opotrebovávať v kontakte s vozovkou.

Skúste tento test pilníkom na úplne novej pneumatike a uvidíte zásadný rozdiel.

Postup ošetrenia pneumatík a predĺženie ich životnosti

Začať môžete so zimnými pneumatikami, ktoré ste práve uložili na leto v garáži. Vytiahnite ich zo sáčkov a ak ich nemáte na diskoch nastriekajte ich z vonku (bočné steny a dezén) aj z vnútra prípravkom Eco Tyre & Cockpit Polisher od EcoAutoWash a znovu ich zabaľte. Ak ich máte na diskoch nastriekajte len z vonku (bočné steny a dezén)

Letné pneumatiky, ktorá máte teraz obuté ošetrite rovnakým spôsobom. Nastriekajte Eco Tyre & Cockpit Polisher od EcoAutoWash na bočné steny aj dezén a nechajte pôsobiť aspoň 10-12 hodín bez jazdenia. Je to trochu obtiažnejšie, lebo prístup k opačnej bočnej stene je zložitejší a treba čiastočne podliezť pod auto alebo trocha zdvihnúť zdvihákom.

Tento postup opakujte každé 3 mesiace a vaše pneumatiky vám budú slúžiť oveľa dlhšie.

Prípravok gume prinavráti potrebnú vlhkosť a mäkkosť a spomalí opotrebovanie.

Teraz je ten správny čas na kvalitnú údržbu tak hurá do garáže.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *