Ako používať autokozmetiku na umývanie bez vody.

Ako používať autokozmetiku na umývanie bez vody.

Autokozmetika na umývanie bez vody je zložením špeciálne navrhnutá tak, aby rozpustila nečistoty na povrchu karosérie, následne ich uzamkla v kapsuliach a za použitia mikrovláknovej utierky zotrela z čisteného povrchu. Prostriedky obsahujú okrem iného aj vosky, ktoré dodajú čistenému povrchu dokonalý showroomový lesk. Umývanie bez vody je jednoduchý a rýchly spôsob starostlivosti o auto.

Ultra Nato Wash & Wax od EcoAutoWash poskytuje nie len dokonalé umytie ale aj ochranu pre váš automobil, motorku, karavan alebo loď.

Dbajte na výber vhodnej utierky na umývanie bez vody

Veľmi dôležitou súčasťou umývania auta bez vody je výber kvalitnej utierky, ktorá odstráni nečistoty z čisteného povrchu. Zvoľte veľmi mäkkú, husto tkanú mikrovláknovú utierku, ktorá absorbuje nečistoty do vlákien a vyzdvihne ich z čisteného povrchu bez toho, aby ho poškriabala. Najlepšie je použiť utierky s hustotou tkania 360g/m2 a pevnou väzbou vlákien, ktorá nepúšťa vlákna počas čistenia. Dobrou voľbou je mikrovláknová utierka EcoAutoWash.

Kľúčom k bezpečnému umývananiu bez vody je použitie mnoho čistých mikrovláknových utierok. Oplatí sa počiatočná investícia do 6-8 mikrovláknových utierok, ktoré vám poslúžia mnoho mesiacov. Dostatok utierok je dôležitý preto, lebo utierka absorbuje nečistoty a pri prílišnom znečistení začne prenášať nečistoty z jedného časti čisteného povrchu na ďašiu a tým je čistenie menej efektívne. Zároveň vzniká riziko poškriabania povrchu.

Najlepší spôsob, ako využiť mikrovláknovú utierku na maximum je zložiť ju na polovicu a potom znovu na polovicu. Takto vám vznikne menší štvorec ale až 8 čistých strán.

Postup pri čistení s autokozmetikou na bezvodné umývanie

1. Zložte utierku na polovicu a ešte raz na polovicu

2. Začnite čistiť od strechy vozidla (najčistejšia plocha). V dostatočnom množstve nastriekajte prípravok na plochu. Veľkosť čistenej plochy by mala byť len taká, aby ste ju stihli zotrieť a vyleštiť do sucha ešte skôr, ako sama prirodzene uschne. Zvyčajne polovica strechy alebo kapoty motora je ideálna veľkosť plochy.

3. Jemne zotrite jedným smerom z prava doľavo alebo opačne. Nie je treba veľmi pritláčať, čo by mohlo spôsobiť mikro škriabance. Zotieranie krúživým pohybom je kontraproduktívne, lebo takto vraciate nečistotu na povrch, ktorý ste pre sekundou zbavili nečistôt.

4. Zároveň ako čistíte venujte pozornosť čistote mikrovláknovej utierky. Keď je jedna plocha na osminy poskladanej utierky znečistená, otočte ju na čistú plochu. Správne poskladaná utierka ma 8 čistých plôch tak ich využite.

5. Po zotrení nečistôt použite čistú suchú utierku a doleštite povrch do briliantového lesku.

Rozdelenia auta na čistené plochy

Tu je návod na to, ako si efektívne rozdeliť auto na časti, aby bolo čistenie bez vody čo najlahšie. Začínam od vrchu čiže od strechy, ako väčšina z vás, ale s jednou malou fintou…

1. Strecha

2. Bočné sklá

3. Horizontálne panely ako kapota motora alebo veko kufra

4. Vertikálne panely, ale iba ich horné časti, ktoré sú zvyčajne oveľa čistejšie ako spodné časti napr. horné časti dverí pod sklom.

5. Predný nárazník a maska

6. Zadný nárazník a zadné vertikálne panely

7. Spodné časti vertikálnych panelov napr. spodná polovica dverí až k podbehom. Toto sú najviac znečistené časti preto si ich necháme až na koniec. Dáme pozor na uroveň znečistenia utierky. Na tieto časti použite viacero utierok, lebo sa znečistia oveľa skôr ako na vrchných panaloch vozidla.

8. A nakoniec kolesá. Pozor, nepoužívajte rovnakú utierku na čistenie laku, ktorou ste čistili kolesá. Na diskoch je usadený brzdový prach a nechceme riskovať prenesenie prachu na lak. Na čistenie diskov si vyčlente utierky, ktoré budete používať vždy iba na disky.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *